Marmara Üniversitesi

Öğrenci Portalı
Online 0 üye ve 4 ziyaretçi
Üye ol
 
 
 
 
Hangi bölümü açalım?
E-ilan
 
  %18.2 (10 oy)
E-Mezun
 
  %36.4 (20 oy)
Video
 
  %21.8 (12 oy)
Böyle iyi :)
 
  %23.6 (13 oy)
Bu ankete oy kullanmışsınız.
 
 
 
 
Kimsecikler yok..
 
 
 
 
Forum
Forumda
 
 
 
└► Sitemiz ile ilgili bilgilendirme
 
 
 yakoSin 
7 yıl önce
# 1
 
Bildiğiniz gibi 2 kez sunucudan kaynaklı hack girişimi oldu , daha sonra bir sponsor bularak başka bir sunucuya sitemizi taşıdık. Taşıdıktan sonra bazı sıkıntılar baş göstermeye başladı.

Örneğin ders notu paylaşımında max upload file limitimiz 6mb dan , 2mb a düştü . Bu ne demek , 2mb dan büyük ders notu paylaşımı ancak site sahibi tarafında ftp (file transfer protocol) vasıtasıyla yapılabilecek.

Bu ne demek; bu şekilde yayında kalmanın anlamı yok demek.

Sitemiz bir sınıfa ait değildir , en azından o düşünce ile kurulmadı , bir sınıfa yada fakülteye ait olmasını isteseydik adını marmaristan değil tefliyiz yapardık :) Sıksık kulağıma geliyor , bu site bizim sınıfın sitesi gibi yorumlar. Marmaristan herhangi bir sınıfın sitesi değildir ve bu sitede üye olan herkesin ortak malıdır.

Bu konuyu açış amacım , bir kaç gün önce kapatma fikrimizi yadırgayan arkadaşlara bilgi vermek amaçlıdır. Her ne kadar üye isimlerimizden birbirimizi çıkartamasak da , bu site hepimizin ve hep birlikte çalışarak yararlı bir marmaristan oluşturduk.

Eminim bir çoğumuz , belkide ben hariç herkes marmaristan ı okul bitene kadar faydalanılacak bir site olarak görüyor ve bu yüzden sadece sınav döneminde ders notu eklenmiş mi diye yokluyor.Benim amacım sıradan bir siteden çok sürekli kendini yenileyen, tüm Marmara Üniversitesi öğrencilere hitap eden yararlı bir site konumuna getirmek. Hiçbir reklam amacı gütmeden iki yıldır yayındayız , eğer yayına devam edeceksek hep birlikte daha iyi nasıl yaparız , daha geniş kitlelere nasıl hitap ederiz bunun arayışı içinde olmalıyız.Olmalıyız diyorum , çünkü bunu 3-5 kişi yapamıyoruz...


Sorunlardan bazılarını yazdım , sizlerden çözüm önerileri bekliyorum.
 
 
 abdullah 
7 yıl önce
# 2
 
helal sana yasin hep yanındayım ne yapmam gerekiyorsa söyle
 
 
 merve1905 
7 yıl önce
# 3
 
kanka site hakkında bilgilendirme amaçlı küçük kağıtlar hazırlayıp dağıtalım diye konuşmuştuk hatırlarsan
 
 
 demongenie 
7 yıl önce
# 4
 
abi broşür içinde gerekli yerler le ben konuşurum. asarız marmaranın her yerine yeterki bana hazır broşürler verilsin....
 
 
 demongenie 
7 yıl önce
# 5
 
ben aziz
 
 
 yakoSin 
7 yıl önce
# 6
 
abi ben tam anlatamamışım derdimi onu anladım şuan barınma sorunu yaşıyoruz , sadece küçük ders notları paylaşabiliyoruz. Ki bunları indirmede de sıkıntı yaşayacağız ileride , bandwidth (band genişliği) değerimiz çok düşük şuan.

Sitenin kapanma konusuda büyük ölçüde bununla alakalı zaten , düşünün ders notu ekliyoruz üyeler indirmeye başlıyor , bir süre sonra limit doluyor , o ay bitene kadar site kapalı kalıyor , bir sonraki ay yine aynı tablo. Bu şekilde faydadan çok zararımız olur.

Önceden sıkıntı yoktu neden şimdi oldu? , hacklenen sunucuda çok cüzi bi ücretle siteyi yayında tutabiliyordum. Ancak bildiğiniz gibi hizmet kakitesi düşüktü , sunucuya sızıp tüm sitelere hack indexi atıyorlardı. Son hack girişiminden sonra oradaki hesabımıza hala erişemiyorum , siteyi açmak için küçük bir hosting ayarladım şuan ordan yayın yapıyoruz. Doğal olarakta yetersiz kalıyor.

Sitenin eskisi gibi sorunsuz yayına devam edebilmesi için , barınma konusunda bir sponsora ihtiyacımız var. Broşür falan bunlara gelene kadar bu sorunu çözememiz gerekiyor.
 
 
 demongenie 
7 yıl önce
# 7
 
abi okuldaki kantinlerle görüşelim o zaman... nasıl olur... sence
 
 
 yakoSin 
7 yıl önce
# 8
 
onların bi yayarı dokunur mu ki abi , ben hiç sanmıyorum.
 
 
 demongenie 
7 yıl önce
# 9
 
ne kaybederiz... reklamlarını yaparızz..
 
Toplam 2 sayfa 12»
 
 
Tavsiye: Yazıyı seçerek burdaki stilleri daha rahat uygulayabilirsiniz
 
 
 
Marmara Üniversitesi Öğrenci Platformu 2012
 
-
 
marmaristan'ı takip et
Sitemiz ile ilgili bilgilendirme - Marmara Üniversitesi | Ders notları | Sözlük | Ev İlanları Derecelendirme: 95 / 100 Toplam oylanma sayısı 1103