Marmara Üniversitesi

Öğrenci Portalı
Online 0 üye ve 3 ziyaretçi
Üye ol
 
 
 
 
Hangi bölümü açalım?
E-ilan
 
  %18.2 (10 oy)
E-Mezun
 
  %36.4 (20 oy)
Video
 
  %21.8 (12 oy)
Böyle iyi :)
 
  %23.6 (13 oy)
Bu ankete oy kullanmışsınız.
 
 
 
 
Kimsecikler yok..
 
 
 
 
Forum
Haberler ve Duyurular
 
 
 
└► Bisikletle 18 Mart Şehitleri Anma Turu- Kondüsyonsuz olsanızda yine katılabilirsiniz! Nasıl mı?
 
 
 face1tr 
7 yıl önce
# 1
 
Marmara Üniversitesi Bisiklet Kulübü, iki yıldır aralıksız gerçekleştirdiği Bisikletle 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Turunu bu yıl da düzenleyecektir. Son iki tura katılım, yapılan yolculuğun fiziki anlamda zorlayıcı olmasından ötürü, katılımcı sayısını olumsuz etkilemiştir Ancak yine de tüm zorluklar bir kenara, iki yıl üst üste
bu turlar gerçekleştirilmiştir.

Gelinen noktada kulüp olarak edindiğimiz kanı, katılımcı sayısının fazla olacağı bir topluluğun, Marmara Üniversitesi ve Türk bayraklarını Şehitler Abidesi önünde dalgalandırmasının, çeşitli mecralarda Üniversitemiz adının daha net ve kolay duyurulmasını sağlayacağı yönündedir. Katılımcı sayısının fazlalığı, arzu edilen amaca daha çok hizmet edecektir ve bu sebeple sayıyı arttırmak adına;

* Tüm bir yol boyunca pedal çevirmek yerine, İstanbuldan Çanakkaleye ulaşım bisikletle değil otobüs ile gerçekleştirilecektir.

* 18 Mart Cuma Gecesi Otobüsle yola çıkılacak, takip eden hafta sonu tatili boyunca bisikletle tüm bir Gelibolu yarımadası(Şehitlikler, Abideler, Müzeler, Tabyalar...) gezilecektir ve Pazar gününü pazartesiye bağlayan gece, otobüsle tekrar İstanbul'a dönülecektir. Cumartesi gecesi, havanın müsait olması durumunda Gelibolu İzci kampında çadırda, havanın kötü gitmesi durumundaysa, Öğretmenler evinde konaklama gerçekleştirilecektir. Bu yol ile amaçlanan, Katılımcıların eğitim öğrenimlerine ara vermeden tura katılabilmelerini sağlamaktır.

Bu sayede katılımcılar, 18 Mart Şehitleri Anma Gününün anlamı ve o maneviyatı ilginç bir perspektiften -bisikletle Gelibolu yarımadasının tamamını gezerek- görme fırsatı yakalarken, derslerinden de geri kalmayacaklardır.

en az 10 kişi olacak bir katılım belirledik, katılmak isteyen katılımcılara, yol ve konaklama masraflarında kullanmaları üzere harcırah talebinde de bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.

Katılmak isteyenlerden, kullanmakta olduğum face1tr@gmail.com adresime Çanakkale turu başlıklı mesaj atarak, bendenize ulaşmalarını rica ederim.
 
 
 face1tr 
7 yıl önce
# 2
 
http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=81219

evet, tur gerçekleştirildi, ayrıntıları linke tıklayarak görebilirsiniz.
 
 
 
Tavsiye: Yazıyı seçerek burdaki stilleri daha rahat uygulayabilirsiniz
 
 
 
Marmara Üniversitesi Öğrenci Platformu 2012
 
-
 
marmaristan'ı takip et
Bisikletle 18 Mart Şehitleri Anma Turu- Kondüsyonsuz olsanızda yine katılabilirsiniz! Nasıl mı? - Marmara Üniversitesi | Ders notları | Sözlük | Ev İlanları Derecelendirme: 95 / 100 Toplam oylanma sayısı 1103